DODAJ NEWSA ˇ DODAJ ZDJĘCIE ˇ Dodaj artykuł ˇ Forumśroda, Styczeń 20, 2021
Logo "Zagórze"
ZAGÓRZE


STRONA GŁÓWNA


POŁOŻENIE


DEMOGRAFIA


ZABUDOWA


ŚRODOWISKO


PARK WIATROWY


RADA SOŁECKA


FILMY


PUCHAR
ADMINISTRATORA
PORTALU

INFORMACJE O STRONIE
TWÓRCY / KONTAKT
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Sklepik z gadżetami
Fauna i flora
Ze względu na swoje położenie nad Zalewem Szczecińskim, Zagórze posiada wielką różnorodność gatunkową roślin i zwierząt. Dotyczy ona zarówno środowiska lądowego jak i wodnego. Ciekawe okazy przyciągają uwagę mieszkańców, a także turystów. Piękne krzewy, kwiatypolne i łąkowe. Do najpopularniejszych drzew występujących w Zagórzu należą lipy, klony i brzozy. Możemy również poszczycić się piękną Aleją Kasztanową, rozpościerającą się od początku po sam koniec naszej miejscowości. Tam też znajduje się las mieszany, a tworzące go drzewa porośnięte są bluszczem, co sprawia, że wyglądają jeszcze piękniej.

________________________________________________________________________________________________


Miejsce to stanowi schronienie dla wielu gatunków zwierząt. Począwszy od małych gryzoni, a skończywszy na większych drapieżnikach. Przechadzając się cicho po lesie, wysoko, pośród gałęzi zauważyć można zwinne wiewiórki. Czasami również, przy odrobinie szczęścia da się zobaczyć borsuka. Spotkanie z nim jednak jest bardzo niebezpieczne. Do najbardziej znanych zwierząt, zamieszkujących las, należą dziki, sarny, lisy i kuny leśne.

Wszystkie drzewa, rosnące w Zagórzu, są domem dla rozmaitego ptactwa. Wiosną i latem, gdy przyroda jest w pełni rozwinięta, można rozkoszować się śpiewem skowronka, drozda, czy też słowika szarego. Na terenie naszej miejscowości często spotyka się również orła bielika (symbol Wolińskiego Parku Narodowego), kaczkę krzyżówkę, łabędzia niemego, bażanta i wiele innych gatunków zwierząt. Zagórze jest prawdziwym rajem dla miłośników przyrody...wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora zabronione
Prawo autorskie regulowane jest głównie ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim. Prawa autorskie można podzielić na prawa osobiste oraz prawa majątkowe. Zarówno autorskie prawa osobiste, jak i autorskie prawa majątkowe, podlegają ochronie, a za ich naruszenie grozi nie tylko odpowiedzialność odszkodowawcza lecz w wielu przypadkach również odpowiedzialność karna.


448506 Unikalnych wizyt
Engine: PHP-Fusion v6.01.6 © 2006
Future Theme Bordeaux by Amilla Dee Webdesign


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie