DODAJ NEWSA ˇ DODAJ ZDJĘCIE ˇ Dodaj artykuł ˇ Forumśroda, Styczeń 20, 2021
Logo "Zagórze"
ZAGÓRZE


STRONA GŁÓWNA


POŁOŻENIE


DEMOGRAFIA


ZABUDOWA


ŚRODOWISKO


PARK WIATROWY


RADA SOŁECKA


FILMY


PUCHAR
ADMINISTRATORA
PORTALU

INFORMACJE O STRONIE
TWÓRCY / KONTAKT
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Sklepik z gadżetami
Nowy plac zabaw w ZagórzuNajmłodsze dzieci w Zagórzu mają wreszcie miejsce dla siebie. Jest nim plac zabaw stworzony właśnie na ich potrzeby.

Dawniej brakowało w naszej miejscowości miejsca, w którym mogłyby się bawić dzieci. Teraz już nie będzie takiego problemu, bo niemal pod samym domem mamy piękny plac zabaw. Tutaj można z dziećmi spędzać całe dnie. Zabawki są wspaniałe. Tu jest raj dla maluchów i starszych dzieci. Maluchy mają teraz ogrodzony plac zabaw, na którym mogą korzystać ze ślizgawki, huśtawek, drabinek.

Dzień Dziecka 2010Wspaniała pogoda, i delikatny wiatr pozwoliły dzieciom bawić się na terenie przy świetlicy w Zagórzu. Z okazji Dnia Dziecka organizatorzy przygotowali dla najmłodszych niezliczoną ilość atrakcji.

Przez całe piątkowe popołudnie Zagórzem rządziły roześmiane dzieci. Festyn udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu Pana Sołtysa, a także Rady Sołeckiej i mieszkańców Zagórza.
Podwójną radością był fakt, że wiele dzieci przyszło razem ze swoimi rodzicami.

W trakcie festynu przygotowano mnóstwo zabaw i konkursów. Najmłodsi najbardziej oblegali ognisko, gdzie zajadali się smażonymi kiełbaskami, uczestniczyli w wyścigach z przeszkodami, a na koniec rozgrali mecz piłki nożnej.

Woda zalała Zagórze


Wiejący od kilku dni północny wiatr spowodował, że poziom wody w Wolinie wzrósł prawie o metr.

Woda podeszła pod elewatory przy moście obrotowym. Pojawiła się także na deptaku nad Dziwną. Sytuacja taka nie ominęła także Zagórza.

Zalane podwórza, podtopione domy niektórych mieszkańców były na porządku dziennym.

Co prawda lokalne podtopienia w okresie wiosennym, gdy nadchodzi odwilż są normalnością. Jednak taka sytuacja była jedną z najgroźniejszych w ostatnim czasie. Ostatnia poważna cofka, w wyniku której nastąpiło podniesienie wody w rzece Dziwnie, a przez to i Zalewie Szczecińskim miało miejsce w 2001 roku.

Na szczęście dziś sytuacja jest już opanowana. Woda powoli opada i wszystko wraca do normy.

Zapraszamy do galerii zdjęć z podtopienia Zagórza :
Galeria (kliknij)

Najpiękniejsza Wieś Ziemi Wolińskiej
Jest nam niezwykle miło poinformować, że to właśnie Zagórze zdobyło w tym roku zaszczytny tytuł "Najpiękniejszej Wsi Ziemi Wolińskiej".

Wybór miejscowości miał miejsce na odbywających się w niedzielę, 20 września w Wolinie Gminnych Dożynkach Ottonowych 2009. Święto plonów rozpoczęło się o godzinie 10.00 pod wolińską Kolegiatą p.w. św. Mikołaja. Po uroczystej mszy dziękczynnej za plony w amfiteatrze nastąpiło wskazanie najpiękniejszego wieńca dożynkowego, a także roztrzygnięcie konkursu.

Obejmujmował on trzy kategorie:
· Najpiękniejsza wieś,
· Najpiękniejsza zagroda wiejska,
· Najlepszy projekt odnowy wsi.

W pierwszej kategorii cenione jest głównie ogólne piękno danej miejscowości jak i umiejętność współpracy ludzi w tworzeniu wyglądu wsi. Kapituła konkursowa jako zwycięzcę tej właśnie kategorii wybrała Zagórze. Gratulacje oraz nagrodę z rąk Pana Burmistrza Eugeniusza Jasiewicza odebrał Pan Sołtys Bronisław Grocholski.

Miło nam także poinformować, iż to w naszej miejscowości znajduje się zagroda, która zdobyła II miejsce w kategorii na "Najpiękniejszą Zagrodę Wiejską w Gminie Wolin". Tytuł ten oraz nagrodę otrzymali Państwo Urszula i Bronisław Grocholscy z Zagórza.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy

Zapis fotograficzny z uroczystości dożynkowych znajduje się w galerii poniżej:
GALERIA
(kliknij aby otworzyć)
Wielkanoc 2009
W ostatnich dniach obchodziliśmy Święta Wielkiej Nocy 2009. Każdy pośród swoich najbliższych i według zasad od lat powtarzanych w rodzinnym gronie.

W naszej galerii chcemy przedstawić skromną relację z przebiegu poświęcenia koszyczków wielkanocnych w Zagórzu przez Księdza Kanonika, Proboszcza Parafii p.w. św. Mikołaja Bp w Wolinie, Jana Ubermana.

Dożynki Gminne Wolin 2008
Ubiegłoroczne obchody dożynkowe odbyły się w sobotę 13 września w parku miejskim w Wolinie. Miały charakter przede wszystkim religijny, a mszę św. celebrował Ksiądz Kanonik Dziekan Jan Uberman. Ceremoniom dożynkowym przewodniczyli Starosta i Starościna Dożynek Państwo Alicja i Kazimierz Grochowczak.

Obchody dożynkowe rozpoczęto tradycyjnie korowodem, który prowadził zespół ludowy Stepniczanie. Na czele korowodu stanęli Ksiądz Kanonik Dziekan Jan Uberman, Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz, Starosta Powiatu Kamieńskiego Paweł Czapkin, Zastępca Burmistrza Ryszard Mróz, a także Starosta i Starościna Dożynek Wolińskich.

W korowodzie oprócz delegacji z 12 wieńcami, przepięknie wypieczonymi chlebami i delegacji z koszami dziękczynnymi nie zabrakło mieszkańców Wolina, dzieci i młodzieży szkół gminy i miasta Wolin, a także nauczycieli. Podczas uroczystej mszy złożono, dary dziękczynne i zaprezentowano przepiękne wieńce uosabiające wszystkie zebrane plony oraz urodzaj. Po mszy, ksiądz, przedstawiciele władz samorządu lokalnego i władz powiatowych tradycyjnie podzielili się chlebem z rolnikami i mieszkańcami Wolina.

W ramach Dożynek Wolińskich przeprowadzono konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i najpiękniejsze stoisko. W konkursie na najpiękniejszy wieniec udział wzięło 12 sołectw tj. Chynowo, Dargobądz, Dobropole, Zagórze, Recław, Kołczewo, Zastań, Laska, Skoszewo, Kodrąbek i Ładzin wraz z Mokrzycą przygotowali wspólny wieniec. Swój wieniec zaprezentowali również przedstawiciele Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów – Koło w Wolinie, a także wolińska oświata. I miejsce w konkursie zajęło Sołectwo Kołczewo, II miejsce Sołectwo Zastań, III miejsce Sołectwo Dargobądz. Laureatami konkursu na najpiękniejsze stoisko zostali I miejsce Sołectwo Dargobądz, II miejsce – Sołectwo Chynowo, III miejsce Sołectwo Wisełka. Wyłonienie laureatów obu konkursów nie było łatwe, ponieważ wieńce, jak i stoiska wykonane były z ogromną pieczołowitością i nie powtarzalnym pomysłem. Dlatego też wszyscy uczestnicy obu konkursów poza laureatami, zostali wyróżnienia nagrodami rzeczowymi w podziękowaniu za udział.
WKRÓTCE WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII !!!


źródło : www.wolin.pl
Otwarcie drogi Gogolice - Zagórze
Najstarsi mieszkańcy Zagórza mówią, że czekali na tę inwestycje ponad 60 lat. A mowa jest o przebudowanym odcinku drogi Gogolice-Zagórze. 9 października ubiegłego roku odbyło się uroczyste jej otwarcie. Poświęcenia drogi dokonał ks. Kanonik Jan Uberman.

Ostatnie cięcie wstęgi należało do Burmistrza Eugeniusza Jasiewicza, Zastępcy Burmistrza Ryszarda Mroza oraz sołtysa Bronisława Grocholskiego. Przebudowa drogi powiatowej Recław-Gogolice-Zagórze, na odcinku Gogolice-Zagórze, długości 1355m, wykonana została wg projektu firmy „Infrastruktura drogowa” Leszek Tymicz, przez firmę STRABAG Sp. z o.o., Oddział w Szczecinie.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1.219.800,37 zł. Pomimo, że inwestycja realizowana była na drodze powiatowej, 75% całkowitych kosztów zostało sfinansowane z budżetu Miasta i Gminy Wolin. Pozostałą część dołożył Powiat Kamieński.
Większą ilość zdjęć znajdziecie Państwo w naszej GALERII

źródło: www.wolin.pl
Strona 9 z 9 << < 6 7 8 9
wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora zabronione
Prawo autorskie regulowane jest głównie ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim. Prawa autorskie można podzielić na prawa osobiste oraz prawa majątkowe. Zarówno autorskie prawa osobiste, jak i autorskie prawa majątkowe, podlegają ochronie, a za ich naruszenie grozi nie tylko odpowiedzialność odszkodowawcza lecz w wielu przypadkach również odpowiedzialność karna.


448503 Unikalnych wizyt
Engine: PHP-Fusion v6.01.6 © 2006
Future Theme Bordeaux by Amilla Dee Webdesign


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie