DODAJ NEWSA ˇ DODAJ ZDJĘCIE ˇ Dodaj artykuł ˇ Forumśroda, Styczeń 20, 2021
Logo "Zagórze"
ZAGÓRZE


STRONA GŁÓWNA


POŁOŻENIE


DEMOGRAFIA


ZABUDOWA


ŚRODOWISKO


PARK WIATROWY


RADA SOŁECKA


FILMY


PUCHAR
ADMINISTRATORA
PORTALU

INFORMACJE O STRONIE
TWÓRCY / KONTAKT
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Sklepik z gadżetami
Dożynki - Zagórze 30.08.2014 r.


W dniu 30.08.2014 r. odbyły się Dożynki, które jak zwykle rozpoczęto mszą dziękczynną za plony, którą odprawił ks. proboszcz Leszek Konieczny w kościele p.w. Matki Boskiej Fatimskiej w Zagórzu. Tradycyjnie przed dożynkami mieszkanki Zagórza robiły wieniec dożynkowy.

Po mszy wszyscy mieszkańcy zostali zaproszeni przez sołtysa na poczęstunek przy świetlicy, gdzie przygotowano obficie zastawione różnymi daniami stoły. Można było miło i przyjemnie spędzić czas przy występach zespołu Kalibabki oraz pań z Zagórza, które przygotowały własną część artystyczną. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Burmistrz Eugeniusz Jasiewicz, Zastępca Burmistrza Ryszard Mróz, Przewodniczący Rady Jan Frankowski, proboszcz Leszek Konieczny. Impreza we wspaniałej atmosferze trwała do późnych godzin nocnych.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tak dobrego przygotowania dożynek, a także licznie przybyłym mieszkańcom i zaproszonym gościom bardzo dziękuję.

Sołtys Bronisław Grocholski.
Pożar traw


Dnia 2 sierpnia 2014 roku o godzinie 17:34 strażacy otrzymali wezwanie do pożaru trawy w miejscowości Zagórze.

Do akcji wyjechał jeden zastęp OSP Wolin oraz OSP Skoszewo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że płonie pół hektara trawy, a pożar rozprzestrzenia się. Konieczne okazało się, zadysponowanie drugiego zastępu z Wolina. Strażacy przystąpili do gaszenia ognia przy użyciu dwóch prądów wody w natarciu. Po kilkunastu minutach udało się opanować sytuację. W akcji brały udział dwa zastępy z OSP Wolin oraz jeden z OSP Skoszewo.


źródło: OSP Wolin
PODZIĘKOWANIA


CZY WIESZ, ŻE...


www.zagorze.ocom.pl to nie tylko portal internetowy. Jak większość z Państwa wie, chcąc podążać za rozwojem technologicznym staramy się by informacje o naszej miejscowości udostępniane były także na naszym profilu na portalu społecznościowym facebook.

Dzięki temu trafiamy do jeszcze większej ilości śledzących wydarzenia w Zagórzu okolicznych mieszkańców.

Masz konto na facebooku, a nie jesteś jeszcze naszym znajomym? Nie czekaj! Zaproś nas już dziś!

Link do naszego konta: https://www.facebook.com/zagorze.gmwolin
Zagórze najlepsze w województwie!


Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, iż strona internetowa www.zagorze.ocom.pl została zachodniopomorskim zwycięzcą wojewódzkim konkursu "SOŁECTW@ w SIECI" w ocenie komisji konkursowej.

W ogólnopolskim finale konkursu to Zagórze będzie reprezentantem województwa zachodniopomorskiego. Ten z kolei odbędzie się 2 lipca 2014 roku w Senacie RP w Warszawie, gdzie zaproszony został Administrator serwisu, Michał Januchowski.
PARK WIATROWY ZAGÓRZE - TAURON ENERGIA


FILM WYPRODUKOWANY PRZEZ GRUPĘ TAURON PROMUJĄCY PARK WIATROWY "ZAGÓRZE"
DZIEŃ DZIECKA W ZAGÓRZU


W dniu 07. 06. 2014 r. w Zagórzu odbył się piknik rodzinny.

Licznie przybyłym rodzinom z dziećmi serdecznie dziękuje Sołtys i Rada Sołecka.
Święto piłkarskie dla najmłodszych


W niedzielę 25 maja odbył się w Zagórzu towarzyski mecz piłki nożnej Zagórze - Koniewo.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy obu miejscowości mogli dopingować swoich ulubieńców. Mecz odbywał się na zasadzie limitu wiekowego (do 15 lat), dwie połowy po 30 minut.

Po bardzo wyrównanym pojedynku, gdy na 6 minut przed końcem przy wyniku 6-6 wszystko wskazywało na dogrywkę zawodnicy z Zagórza postawili wszystko na jedną kartę. Ostateczny wynik 9-7 dla gospodarzy nagrodzony został oklaskami oraz dyplomami dla obu zespołów.

Wygranym gratulujemy dobrego rezultatu, a zawodników i sołtysa Koniewa, który miał przyjemność sędziować w tym spotkaniu zapraszamy na kolejne rozgrywki.
Odpust w Zagórzu


Matka Boża Fatimska objawiała się trojgu dzieciom w portugalskim mieście Fatima przez 6 kolejnych miesięcy poczynając od 13 maja 1917 roku. Byli to Franciszek i Hiacynta Marto oraz Łucja dos Santos. Kościół katolicki nie znalazł sprzeczności z doktryną i uznał objawienie za cudowne w 1930 roku.

13 maja 2014 roku w Kościele p.w. M.B. Fatimskiej odbyło się Święto Matki Bożej Fatimskiej, przy okazji którego Mszę Świętą odprawił Ks. Dziekan prob. kan.
Leszek Konieczny przy udziale Ks. wik. Macieja Babickiego oraz Ks. wik. Dariusza Pilarskiego.
Księża w sakramencie spowiedzi udzielali odpustu.

Uroczystość zakończyło spotkanie mieszkańców oraz gości w Świetlicy Wiejskiej w Zagórzu, na które wszystkich zebranych zaprosił Sołtys Bronisław Grocholski.Zdjęcia: Ks. Maciej Babicki
Wielkanoc 2014
Mikołaj oraz Dzień Babci i Dziadka w Zagórzu


W dniu 01. 02. 2014 r. w Zagórzu z okazji święta Dnia Babci i Dziadka odbyła się wyjatkowa uroczystość, w czasie której wnuczęta zaprezentowały występy z piosenkami, wierszykami i tańcem, sprawiając tym miłą niespodziankę swoim babciom i dziadkom.

Babcie, a także inni dorośli nie pozostali dłużni i odwdzięczyli się własną interpretacją przedstawienia "Kopciuszek" oraz śmiesznymi skeczami.
Licznie przybyła publicznośc podziękowała atrystom za występ dużymi brawami.
Po programie artystycznym babcie i dziadkowie zostali zaproszeni do drugiej sali na obficie zastawiony stół przygotowany przez rodziców. Tam miło spędzili czas uczestnicząc w zabawie karnawałowej do późnych godzin nocnych. W międzyczasie najmłodsze dzieci odwiedził Mikołaj. Po obdarowaniu paczkami dzieci wspólnie z Mikołajem bawiły się przy muzyce.
Sołtys Zagórza serdecznie dziękuje wszystkim małym i dorosłym artystom za piękne występy oraz babciom, dziadkom i pozostałym mieszkańcom Zagórza za liczne przybycie i wspaniałą zabawę. Dziękuję również zaproszonym gościom - Panu Wiceburmistrzowi Ryszardowi Mrozowi i jego małżonce.
Dzieci dziękują Mikołajowi i zapraszają go za rok.


Sołtys Bronisław Grocholski.

W celu obejrzenia zdjęć z imprezy zapraszamy do galerii:
Galeria (kliknij)

Strona 1 z 9 1 2 3 4 > >>
Stat4u
statystyka
wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora zabronione
Prawo autorskie regulowane jest głównie ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim. Prawa autorskie można podzielić na prawa osobiste oraz prawa majątkowe. Zarówno autorskie prawa osobiste, jak i autorskie prawa majątkowe, podlegają ochronie, a za ich naruszenie grozi nie tylko odpowiedzialność odszkodowawcza lecz w wielu przypadkach również odpowiedzialność karna.


448517 Unikalnych wizyt
Engine: PHP-Fusion v6.01.6 © 2006
Future Theme Bordeaux by Amilla Dee Webdesign


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie